Uncategorized @mk

МАЈА АРГАКИЈЕВА работи како професионален фотограф од 2010 година наваму. Нејзиното богато уметничко искуство започнува како портрет фотограф во сопствено студио, преку фотограф во текот на снимањето на неколку македонски филмови и серии, меѓу кои „Business Of Pleasure“ на режисерот Гоце Цветановски, „Кајмак“ на Милчо...

Crédit photo : Maja Argakijeva СПОРТСКА ДИСЦИПЛИНА Џудо - УЧЕСТВА НА ШАМПИОНАТИ/НАТПРЕВАРИ, КОЈА ГОДИНА И КАДЕ Национален шампион повеќе од 15 години Европски првенства за сениори, Будимпешта, Унгарија 2013 ; Баку, Азербеџан 2015 Светски првенства за сениори, Париз, Франција 2011 ; Рио Де Жанеиро, Бразил 2013 Европски Младински Олимписки Игри, Лигњано, Италија 2005 Медитерански Игри,...

Crédit photo : Maja Argakijeva СПОРТСКА ДИСЦИПЛИНАТаеквондо - УЧЕСТВА НА ШАМПИОНАТИ/НАТПРЕВАРИ, КОЈА ГОДИНА И КАДЕ Златен медал на Israel Open G2, 2022, Рамла, Израел Златен медал на Европско Клупско Првенство, 2022, Талин, Естонија 9-то место на Светско Првенство, 2022, Гвадалахара, Мексико Златен медал на Skopje Open G1, 2023, Скопје, Северна Македонија Бронзен медал...

Crédit photo : Maja Argakijeva СПОРТСКА ДИСЦИПЛИНАНордиско скијање - УЧЕСТВА НА ШАМПИОНАТИ/НАТПРЕВАРИ, КОЈА ГОДИНА И КАДЕ Светско првенство во скијање 2023, Планика, Словенија Првенство во скијање 2023, Ливињо, Италија Првенство во скијање 2022, Давос, Швајцарија - УЧЕСТВА НА ОЛИМПИСКИ ИГРИ, КОЈА ГОДИНА И КАДЕОлимписки игри во Пекинг, 2022 ...

Crédit photo : Maja Argakijeva СПОРТСКА ДИСЦИПЛИНАТаеквондо - УЧЕСТВА НА ШАМПИОНАТИ/НАТПРЕВАРИ, КОЈА ГОДИНА И КАДЕ Трето место на Светското јуниорско првенство 2018, Тунис Прво место на Балканското сениорско првенство 2019, Бугарија Трето место на Резидент куп 2021, Турција Трето место на Европското сениорско клубско првенство 2022, Естонија Светско сениорско првенство 2019, Англија Европско сениорско...

Crédit photo : Maja Argakijeva СПОРТСКА ДИСЦИПЛИНАПливање 200 метри пепетурка - УЧЕСТВА НА ШАМПИОНАТИ/НАТПРЕВАРИ, КОЈА ГОДИНА И КАДЕ Шампионка и рекордерка на Југославија Шампионка и рекордерка на Македонија Трето место на Балканијадата, 1991 Четврто место на Медитерански игри во Атина, Грција, 1991 Петнаесетто место на Светското првенство во Перт, Австралија, 1991 Трето место на...

Crédit photo : Maja Argakijeva СПОРТСКА ДИСЦИПЛИНААтлетика - 400м со пречки - УЧЕСТВА НА ШАМПИОНАТИ/НАТПРЕВАРИ, КОЈА ГОДИНА И КАДЕ Светско првенство за млади 2013, Донетск, Украина Светско Првенство за млади 2014, Орегон, Америка Светско Првенство за сениори 2017, Лондон, Велика Британија Европско првенство под 23 години 2017, Бидгош, Полска Eвропско првенство за сениори 2022,...

Crédit photo : Maja Argakijeva СПОРТСКА ДИСЦИПЛИНАЏудо - УЧЕСТВА НА ШАМПИОНАТИ/НАТПРЕВАРИ, КОЈА ГОДИНА И КАДЕ European Judo Open 2021, Загреб, Хрватска Европско јуниорско првенство 2019, Ванта, Финска Европски игри (European Games) 2019, Минск, Белорусија 18-ти Медитерански игри 2018, Тарагона, Шпанија Европски јуниорски куп 2019, Атина, Грција Карате Гран При 2019, Анталија, Турција Европски олимписки летен...

Crédit photo : Maja Argakijeva СПОРТСКА ДИСЦИПЛИНАФудбалски судија од рангот ФИФА/УЕФА/ФФМ - УЧЕСТВА НА ШАМПИОНАТИ/НАТПРЕВАРИ, КОЈА ГОДИНА И КАДЕ Европско првенство за жени (сениори) WEURO22 - Јули 2022 Лига на шампиони - полуфинале, четврфинале, сминафинале, квалификации...

СПОРТСКА ДИСЦИПЛИНАКарате - УЧЕСТВА НА ШАМПИОНАТИ/НАТПРЕВАРИ, КОЈА ГОДИНА И КАДЕ Учество на сите светски сениорски првенства од 2016 - 2022 - УЧЕСТВА НА ОЛИМПИСКИ ИГРИ, КОЈА ГОДИНА И КАДЕ Oлимписки игри во Tокио 2020 ...